Mateusz Kiempa i Lassban Radovix najlepsi w ujeżdżeniu

Dziś w Baborówku wietrzny, ale słoneczny dzień, w którym zawodnicy konkursów międzynarodowych zmierzyli się z próbą ujeżdżenia. Jutro podczas Baborówko Horse Sale Show także intensywnie - rano rozpoczynają się próby terenowe dla konkursów wszystkich klas, a wieczorem odbędzie się trzecia edycja aukcji koni sportowych z predyspozycjami do WKKW i skoków przez przeszkody.

 Mateusz Kiempa POL Lassban Radovix CIC3 fot.MR Photo

Mateusz Kiempa (POL) i Lassban Radovix, fot. M&R Photo

 

Dzień do bardzo udanych może zaliczyć Mateusz Kiempa (POL), który na Lassban Radovix w CIC3* o nagrodę Kuhn Maszyny Rolnicze zajmuje po ujeżdżeniu pierwszą pozycję. Polska para wyprzedziła tylko o 0,1 punktu karnego zajmującą drugie miejsce Annę Siemer (GER) na koniu FRH Butt’s Avondale. Trzecie miejsce po ujeżdżeniu zajmuje Malin Hansen-Hotopp (GER) na koniu Monsieur Schnabel. Pełne wyniki dostępne pod linkiem.

 

W ramach konkursu CIC3* rozgrywany jest finał Pucharu Polski WKKW w kategorii seniorów, a Mateusz Kiempa (POL) jest liderem w tym rankingu.

 

Na pierwszej pozycji próbę ujeżdżenia konkursu CIC2* o nagrodę Lotto ukończył Ben Leuwer (GER) z koniem C’est La Vie 135. Drugie miejsce przed jutrzejszym crossem zajmuje Josephine Schnaufer (GER) na Ronaldo. Miejsce trzecie objęła Sanna Siltakorpi (FIN) na koniu Jagiello. Najlepszym Polakiem w konkursie po ujeżdżeniu jest Michał Knap (POL) na Valando 2. Pełne wyniki dostępne pod linkiem.

 

W ramach konkursu CIC2* rozgrywany jest Finał Pucharu Polski WKKW młodych jeźdźców. W tej kategorii wiekowej najlepsza w konkursie po ujeżdżeniu jest Wiktoria Knap (POL) na koniu Sterntaler 67.

 

Najlepszą parą w konkursie CIC1* o nagrodę Duon po ujeżdżeniu jest Paweł Spisak (POL) i Paco. Drugie miejsce objęła Katrin Norling (SWE) i Hulliebullie. Na miejscu trzecim uplasował się Ben Leuwer (GER) na koniu Avatar 28. Pełne wyniki dostępne pod linkiem.

 

W ramach konkursu CIC1* rozgrywany jest Finał Pucharu Polski WKKW juniorów. Pierwsze miejsce spośród zawodników tej kategorii wiekowej zajmuje Julia Gillmaier (POL) na koniu Red Sunrise 2.

 

W ramach konkursu krajowego P o nagrodę Concordia Ubezpieczenia i Thule w kategorii open rozegrane zostały próby ujeżdżenia i skoków przez przeszkody. Po ujeżdżeniu pozycję lidera obejmuje Kamil Rajnert (POL) i Horata. Miejsce drugie zajmuje Aleksa Karlińska (POL) i Symfonia M, a miejsce trzecie należy do pary Daria Kobiernik (POL) i Chodów. Pełne wyniki dostępne pod linkiem.

 

W finale Pucharu Polski WKKW w kategorii juniorów młodszych, rozgrywanym w ramach konkursu P, pierwsze miejsce po ujeżdżeniu zajmuje Gabriela Kozłowska (POL) i Dinin Hosen, drugie miejsce należy do Nataszy Wostal (POL) i Avenido, a trzecie do Aurelii Zdanowskiej (POL) i Cyny.

 

W konkursie krajowym L po dwóch próbach w kategorii open prowadzi Aleksandra Wicenciak (POL) z In Persona. Drugie miejsce zajmuje Sanna Siltakorpi (FIN) z For More Sparkling, a miejsce trzecie - Stephanie Bohe (GER) i Little Bamboo. Pełne wyniki dostępne pod linkiem.

 

W finale Pucharu Polski WKKW w kategorii młodzików, rozgrywanym w ramach konkursu L, po ujeżdżeniu prowadzi Julia Witkowska na koniu Ksena, a wśród amatorów - Weronika Mikołajczak na koniu Kharisma.

 

W ramach aukcji koni sportowych Baborówko Horse Sale Show dziś w ciągu całego dnia odbywały się jazdy testowe, podczas których potencjalni kupujący mogli sprawdzić wystawione do aukcji wierzchowce. Jutro o godz. 16:00 zaplanowana jest oficjalna prezentacja koni aukcyjnych w trzech chodach oraz w skokach pod siodłem. O godz. 20:30 w Stodole rozpocznie się licytacja.

 

Więcej informacji na:

www.bhss.baborowko.pl

https://www.facebook.com/BaborowkoHorseSaleShow/

https://www.instagram.com/eventing_baborowko/ 

https://www.youtube.com/channel/UCzfmxVHAbNS8XdcFRmYTV6g