Baborówko Horse Sale Show po raz trzeci

Na starcie podczas Baborówko Horse Sale Show od 28 do 30 września staną nie tylko najlepsi polscy zawodnicy, ale także gwiazdy światowego WKKW, które chętnie przyjeżdżają do Baborówka.

 

Mateusz Kiempa Lassban Radovix CIC3 FJB2018 fot.MR Photo

 

W ramach Baborówko Horse Sale Show zostaną rozegrane trzy konkursy międzynarodowe: CIC1*, CIC2* i po raz pierwszy na tej imprezie - konkurs CIC na poziomie trzech gwiazdek. W programie zawodów znajdą się także konkursy krajowe na poziomie L i P. Zawody rozegrane zostaną w klasycznym formacie: w piątek odbędą się konkursy ujeżdżenia, w sobotę - najbardziej widowiskowa część Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego, czyli próba terenowa, w niedzielę - skoki przez przeszkody.

 

Finał Pucharu Polski WKKW zostanie rozegrany w sześciu kategoriach wiekowych i w kategorii klubowej. W terminarzu Pucharu w tym roku znalazło się aż szesnaście eliminacji, rozgrywanych przez otwarty sezon w całej Polsce. Pozycja lidera przed Finałem w najwyższej kategorii (seniorów) należy do Mateusza Kiempy (CSJ Coval), który - jako pierwszy zawodnik w historii rozgrywania Pucharu Polski WKKW - jeszcze przed Finałem zdobył komplet punktów. Mimo przewagi nad pozostałymi zawodnikami, nie może być pewny wygranej i będzie musiał walczyć do końca. Drugie miejsce w rankingu seniorów zajmuje Joanna Pawlak (Pawlak Equestrian), a miejsce trzecie - Paweł Warszawski, reprezentant gospodarzy SJ Baborówko. Różnice punktów między zawodnikami z czołówek rankingów przed Finałem są na tyle niewielkie, że walka o pierwsze miejsce na pewno będzie emocjonująca do samego końca. Zdobywców Pucharu poznamy w niedzielę, 30 września.

 

Wśród reprezentantów Polski w Baborówku zobaczymy najlepszych zawodników: tegorocznego Mistrza Polski Seniorów - Jana Kamińskiego (Milanowska Fundacja na rzecz Edukacji i Sportu), najlepszego polskiego WKKW-istę - Pawła Spisaka (JKS Dako Galant Skibno), dla którego zawody Baborówko Horse Sale Show będą pierwszymi, w jakich wystartuje po bardzo dobrym występie na Światowych Igrzyskach Jeździeckich, czy Matusza Kiempę (CSJ Coval), który w maju na Festiwalu Jeździeckim Baborówko wygrał konkurs CIC2*.

 

Wśród zagranicznych nazwisk po raz kolejny w Baborówku wystartują m.in. reprezentanci Szwecji: Niklas Lindback i Sara Algotsson Ostholt oraz reprezentantka Niemiec - Stephanie Bohe, która podczas tegorocznego Festiwalu była najlepsza w konkursie CIC1*. Nie zabraknie także znakomitego Andreasa Dibowskiego (GER), który nie opuszcza zawodów w Baborówku.

 

Równolegle z zawodami po raz kolejny odbędzie się aukcja koni sportowych z predyspozycjami do WKKW i skoków przez przeszkody. - W tym roku aukcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem sprzedających. Ostatecznie do aukcji przyjętych zostało siedemnaście koni, które wezmą udział w sobotniej licytacji - mówi Henryk Święcicki jr., dyrektor zawodów - Konie hodowane i trenowane w Polsce coraz częściej osiągają znakomite wyniki na międzynarodowych arenach pod polskimi i zagranicznymi zawodnikami. Jednym z celów aukcji jest to, żeby promować polskie konie sportowe, dlatego liczymy, że aukcja będzie cieszyć się równie dużym zainteresowaniem osób kupujących. - dodaje.

 

Aukcja Baborówko Horse Sale Show fot. MR Photo 3

 

Na Baborówko Horse Sale Show 2018 przyjedzie 150 zawodników, reprezentujących 7 państw europejskich: Czechy, Danię, Finlandię, Niemcy, Węgry, Włochy, Szwecję i Polskę. W stajniach w czasie zawodów stanie niemal 230 koni, nie licząc koni aukcyjnych.

 

Zachęcając do aktywności na otwartym powietrzu, organizatorzy - jak co roku - przygotowują program pozasportowy. W sobotę i niedzielę rodziny z dziećmi i osoby dorosłe będą mogły skorzystać z oferty lokalnych instytucji, a niedzielę na arenie głównej zawodów odbędą się jeździeckie pokazy.

 

Więcej informacji o zawodach i aukcji na:

https://www.facebook.com/BaborowkoHorseSaleShow/

https://www.instagram.com/eventing_baborowko/