Baborówko Horse Sale Show 2017

W dniach 29.09 do 1.10 po raz drugi zagości w Baborówku niezwykłe wydarzenie – aukcja koni sportowych! Zeszłoroczne, premierowe wydarzenie odniosło duży sukces i cieszyło się sporym zainteresowaniem środowiska jeździeckiego.

 

 

Aukcja

Podczas międzynarodowych zawodów WKKW rozgrywanych od 29 września do 1 października odbędzie się II edycja aukcji koni sportowych, z predyspozycjami do skoków przez przeszkody i WKKW. Przedsięwzięcie zostało stworzone z myślą zarówno o sprzedających, jak i tych, którzy poszukują koni do sportu.

- Widząc popularność aukcji na zachodzie Europy oraz trudności z jakimi borykają się uczestnicy rynku sprzedaży koni w Polsce postanowiliśmy wprowadzić Baborowko Horse Sale Show do kalendarza jeździeckiego. Podczas tego wydarzenia sprzedający będą mogli zaprezentować swoje wierzchowce jak najszerszej grupie odbiorców, a osoby zainteresowane ich zakupem będą miały możliwość sprawdzenia i porównania większej stawki koni w jednym miejscu i w podobnych warunkach. – mówi Henryk Święcicki jr.

 

Zgłoszenia – jak to zrobić?

Sprzedający mogą zgłaszać swoje konie do 24.08.2017 r. za pomocą formularza, który znajduje się na stronie www.bhss.baborowko.pl. Do aukcji zgłaszać można konie w wieku min. 4 lat z predyspozycjami do skoków lub WKKW.

Organizatorzy oprócz klasycznej formuły aukcji proponują bogaty pakiet świadczeń dodatkowych, m. in. pomoc w przygotowaniu koni i ich prezentacji, w organizacji niezbędnych badań weterynaryjnych, finalizacji transakcji i ubezpieczeniu wierzchowców.

25 i 29 sierpnia w Baborówku odbędzie się sesja zdjęciowa i filmowa zgłoszonych wierzchowców, a na początku września zostanie oficjalnie zaprezentowana lista koni zakwalifikowanych do aukcji Baborówko Horse Sale Show.

Kupujących organizatorzy zapraszają na jazdy testowe w czwartek i piątek (28-29.09) oraz na prezentację i licytację koni aukcyjnych, które odbędą się w sobotę 30.09.2017 r.

 

Finał Pucharu Polski WKKW

Aukcji towarzyszyć będą międzynarodowe zawody w WKKW, podczas których zostanie rozegrany Finał Pucharu Polski WKKW. W ramach zawodów rozegrane zostaną konkursy międzynarodowe na poziomie CIC2*i CiC1*, a także konkursy krajowe CNC P i CNC L. Zawodnicy walczyć będą w Finale Pucharu Polski WKKW, który zakończy rozgrywki w 5 kategoriach wiekowych. Cykl ten składa się 9 eliminacji rozgrywanych w trakcie sezonu w całej Polsce oraz Finału, który odbędzie się właśnie w Baborówku. W sezonie zawodnicy zdobywali punkty do rankingu podczas wszystkich Eliminacji, ale walka o zwycięstwo będzie trwać do samego końca, ponieważ punkty zdobyte podczas Finału mnożone będą przez współczynnik 1,5. Do końcowej klasyfikacji liczyć się będą 3 najlepsze wyniki z Eliminacji oraz wynik Finału.