Finał Pucharu Polski 2016

Przed nami zakończenie Pucharu Polski WKKW, w dniach od 30 września do 2 października 2016 r. w Ośrodku Jeździeckim Pałac Baborówko odbędzie się wydarzenie jeździeckie pod nazwą Baborówko Horse Sale Show - międzynarodowe i krajowe zawody WKKW oraz aukcja koni sportowych. Do zawodów zgłoszono ponad 150 par m. in. z Niemiec, Finlandii, Czech, Wielkiej Brytanii i Polski. Zawodnicy wystartują w dwóch konkursach międzynarodowych na poziomie CIC1* i CIC2*, a także w konkursach krajowych CNC L i CNC P. Zawodnicy walczyć będą w Finale Pucharu Polski WKKW, który zakończy rozgrywki w 5 kategoriach wiekowych oraz w klasyfikacji klubowej. Cykl ten składa się z 9 eliminacji rozgrywanych w trakcie sezonu w całej Polsce oraz Finału, który odbędzie się  właśnie w Baborówku. Do końcowej klasyfikacji liczyć się będą 3 najlepsze wyniki z Eliminacji oraz wynik zawodów finałowych, w których zdobyte punkty mnożone są przez współczynnik 1,5.

 

W najtrudniejszym konkursie CIC2* o nagrodę Concordia Ubezpieczenia wystartuje 25 par . Będzie to jednocześnie Finał Pucharu Polski WKKW w kategorii Seniorów, aż 12 zawodników będzie walczyć o końcowy sukces . Sytuacja w rankingu jest bardzo wyrównana, pierwsze miejsce ex aquo zajmują Paweł Spisak (JKS Dako Galant Skibno) i Paweł Warszawski (SJ Baborówko), którzy mają w tej chwili 242 pkt. Trzeci zawodnik w klasyfikacji Mariusz Kleniuk (LKJ Hipologia Strzegom) również zgłosił swój udział w Finale, a do prowadzącej dwójki traci tylko jeden punkt. Niespodziankę może zrobić również zajmujący 4 miejsce z 239 pkt aktualny Mistrz Polski Seniorów Michał Knap (ZKS Drzonków). Prowadząca trójka zawodników zgłosiła po 2 konie na Finał, zapowiada się bardzo zacięta rywalizacja do ostatniego przejazdu.

 

Do konkursu CIC1* zgłosiło się ponad 40 par, będzie to jednocześnie Finał Pucharu w kategorii Juniorów, a o końcowe zwycięstwo powalczy 8 Juniorów. Na starcie zobaczymy prowadzącą w rankingu Małgorzatę Cybulską (SKJ Sopot) z 210 punktami na koncie oraz zajmującą trzecie miejsce Wiktorię Knap (ZKS Drzonków), która zgromadziła 171 punktów.

 

Konkurs klasy CNC P będzie Finałem Pucharu w kategorii Juniorów Młodszych, na starcie zobaczymy ponad 35 par, a wśród nich 9 Juniorów Młodszych. W Finale wystartuję prowadząca w klasyfikacji Katja Gontowiuk (ZKS Drzonków) mająca 104 punktów, Martyna Kucharska (KJ Jaroszówka) z 102 punktami oraz Pauline Wieczorek (LKS Dragon Nowelice), która zdobyła do tej pory 100 punktów.

 

W najliczniej obsadzonym konkursie CNC L wystartuje ponad 50 par, a będzie to jednocześnie Finał Pucharu w dwóch kategoriach Młodzików oraz Amatorów. Wśród Młodzików aż 10 zawodników wystartuję w Finale, prowadzący Diego Pieniaszek (SO Starogard Gdański) z 88 punktami, aktualnie zajmująca drugą pozycję Natasza Wostal (SO Starogard Gdański) mająca 80 punktów i trzecia Karolina Ślązak (BPK) mająca 76 punktów. W kategorii Amator na starcie zjawią się również najlepsi zawodnicy w klasyfikacji.

 

Na końcowy sukces w klasyfikacji klubowej największe szanse ma ZKS Drzonków, który na swoim koncie zgromadził aż 685 punktów, a punkty zdobywają dla tego klubu w kategorii Seniorów Michał Knap, w kategorii Juniorów Wiktoria Knap i Paulina Maciejewska oraz wśród Juniorów Młodszych Katja Gontowiuk. Cała czwórka zawodników wystartuje w swoich kategoriach wiekowych w Finale, ale walkę o zwycięstwo zapowiadają JKS Dako Galant Skibo oraz KJ Jaroszówka.

 

Zapraszamy na kolejne wielkie widowisko sportowe do Baborówka od 30 września do 2 października! 

Prezentujemy listę przyjętych zawodników pobierz