Dla publiczności

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników jeździectwa i dobrej, rodzinnej zabawy na międzynarodowe zawody sportowe do Baborówka! Od 29 września do 1 października na terenie nasze ośrodka odbędzie się Baborówko Horse Sale Show – wydarzenie, które łączy ze sobą sportową rywalizację w ramach Finału Pucharu Polski WKKW oraz II Aukcję Koni sportowych!

 

Oprócz rywalizacji sportowej publiczność będzie mogła podziwiać liczne pokazy i atrakcje, a dla najmłodszych w sobotę i niedzielę czekać będzie specjalna Strefa Dziecka oraz stoiska pełna zabaw edukacyjnych i artystycznych. Wszyscy odwiedzający nasze wydarzenie będą mogli spróbować jazdy konnej, a także skorzystać z szerokiej oferty stoisk gastronomicznych oraz wystawienniczych z produktami regionalnymi i rękodzielnictwem.

 

 

 

Co to jest WKKW?

 

Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego (WKKW) nazywany jest koroną sportów jeździeckich. Obejmuje on wszystkie aspekty sztuki hippicznej: kontakt z naturą, wytrzymałość, precyzję, zwinność i technikę skoku. WKKW składa się z trzech prób.

 

Próba ujeżdżenia jest sprawdzianem posłuszeństwa – na czworoboku o wymiarach 20x60 m, jeździec i koń mają do wykonania określoną liczbę ruchów i elementów.

 

Próba terenowa polega na pokonywaniu stałych przeszkód na urozmaiconym terenie. Koń wraz z zawodnikiem musi pokonać ponad dwadzieścia przeszkód, m.in. skoki nad bardzo wąskimi przedmiotami, wielkimi kłodami oraz duże zeskoki w dół – także do wody.

 

Ostatnim sprawdzianem jest konkurs skoków przez przeszkody. Zadanie jest o tyle trudne, że dzień wcześniej jeźdźcy i konie pokonali ciężki test terenowy, a teraz, gdy zmęczenie daje o sobie znać muszą pokonać szereg przeszkód parkurowych, które to przy delikatnym choćby puknięciu końskich nóg spadają na ziemię, obarczając dodatkowymi punktami daną parę. W zawodach zwycięża para, która zdobędzie najmniej punktów karnych we wszystkich trzech próbach.

 

Mapa zawodów

 

baborowko mapa 2016 publicznosc

Pobierz/powiększ mapę

 

Dojazd

 

Baborówko położone jest w sercu Wielkopolski, w sąsiedztwie Szamotuł (5km) i w bliskiej odległości od stolicy województwa - Poznania (30km) oraz 220 km od Berlina.

 

Dojazd od strony Poznania – drogą wojewódzką nr 184 do miejscowości Kąsinowo, zjazd w prawo - oznakowana trasa do Pałacu Baborówko - charakterystyczny żółty znak z koniem i pałacem z pewnością ułatwi Państwu dotarcie. Jadąc od strony Poznania prosimy nie skręcać w Pamiątkowie, mimo kierunkowskazu BABORÓWKO - ta droga jest dużo bardziej skomplikowana.

 

Dojazd od strony Piły/Obornik – drogą wojewódzką nr 187 do Szamotuł – na pierwszych światłach należy skręcić w lewo w ul. Lipową i jechać 4 km prosto do Baborówka.

 

Dojazd od strony Pniew – drogą wojewódzką nr 187 do Szamotuł, wyjazd w kierunku na Poznań, 4 km do miejscowości Kąsinowo, zjazd w lewo - oznakowana trasa do Pałacu Baborówko.