Baborówko Horse Sale Show 2016

Baborówko Horse Sale Show to nowa inicjatywa na polskim rynku jeździeckim. 1 października 2016 r. podczas międzynarodowych i krajowych zawodów WKKW w Baborówku odbędzie się pokaz oraz aukcja koni sportowych, z predyspozycjami do skoków przez przeszkody i WKKW. Celem tego przedsięwzięcia jest stworzenie wydarzenia w ramach którego osoby oferujące na sprzedaż konie sportowe będą mogły zaprezentować swoje wierzchowce jak najszerszej grupie odbiorców, a osoby zainteresowane ich zakupem będą miały możliwość sprawdzenia i porównania większej stawki koni w jednym miejscu i w podobnych warunkach. Organizatorzy oprócz klasycznej formuły aukcji zaproponują zainteresowanym bogaty pakiet świadczeń dodatkowych, m. in. pomoc w przygotowaniu koni i ich prezentacji, w organizacji niezbędnych badań weterynaryjnych, finalizacji transakcji i ubezpieczeniu.

 

Henryk Święcicki jr :

"Od kilku lat obserwujemy coraz większe zapotrzebowanie na pewnego rodzaju platformę do   współpracy pomiędzy hodowcami i właścicielami koni sportowych, a potencjalnymi klientami, którzy są zainteresowani zakupem takich wierzchowców. Sami jesteśmy hodowcami i mamy nadzieję, że nasza inicjatywa spotka się z zainteresowaniem środowiska jeździeckiego. Zdajemy sobie sprawę, że początki bywają trudne, ale wierzymy, że dzięki konsekwentnemu rozwojowi naszego projektu w przyszłości uda stworzyć się międzynarodowe wydarzenie promujące sprzedaż przede wszystkim polskich koni na wzór profesjonalnych, zachodnich aukcji."

 

Ponadto w ramach tego wydarzenia rozegrany zostanie Finał Pucharu Polski WKKW, cyklu, który z roku na rok się rozwija i propaguje konkurencję WKKW w całym kraju. W ramach Pucharu Polski WKKW zawodnicy w 5 kategoriach (amatorzy, młodzicy, juniorzy młodsi, juniorzy i seniorzy) zdobywają punkty rankingowe podczas eliminacji w trakcie całego sezonu, ale zasady rozgrywek powodują, że rywalizacja o zwycięstwo w końcowej klasyfikacji trwa do ostatniego przejazdu finału.

 

Zapraszamy do Baborówka!