maść ciemnogniada
wzrost 174

cena (PLN) -
uwagi wycofany

Sentido to 6-letni ogier, o mocnej budowie i dobrym ruchu. Od 3 lat regularnie i z powodzeniem startuje w konkursach WKKW. W 2016 roku zajął 6 m-ce w Mistrzostwach Polski Młodych Koni WKKW, a w roku bieżącym rywalizuje na poziomie 1*.

Ojcem Sentido jest angloarabski ogier Huzar (o. Jalienny, m. Huanita/ Toledo). Huzara cechuje znakomity, elastyczny i obszerny ruch oraz wielkie możliwości skokowe przy zachowaniu bardzo dobrej techniki. Jest ogierem poprawnego eksterieru i dużej urody. Zdobył tytuł wicemistrza w Mistrzostwach Polski Młodych Koni zarówno w WKKW jak i w skokach. W swojej karierze zajmował wiele wysokich lokat w międzynarodowych zawodach WKKW, a w 2015 roku wraz z Pawłem Warszawskim zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorów WKKW. Matka Sentido to klacz Sorbona, w rodowodzie której po stronie matki (Synkalina xx) znaleźć można ogiera pełnej krwi angielskiej - Pawiment xx, uznanego za największy sukces hodowlany S.K. Iwno, zwycięzcę wielu gonitw w Niemczech, Francji i USA.

Sentido to bardzo przyszłościowy koń do WKKW zarówno dla amatora rozpoczynającego starty w zawodach jak i dla bardziej doświadczonego zawodnika.